Myeloma and Cell Therapy
Ostrava hostila XVI. ročník mezinárodního workshopu Myeloma and Cell Therapy
XXVII. Pařízkovy dny (virtual)
Dovolte nám, vás jménem organizačního výboru co nejsrdečněji pozvat na 27. ročník tradiční konference Pařízkovy dny.
Více informací o konferenci najdete na adrese https://hanzo.cz/pd
Dar potřebným
Zástupci vedení Kliniky hematoonkologie FN Ostrava předali dvěma organizacím, které pracují s hendikepovanými lidmi, výtěžek sbírky, do které se zapojili všichni zaměstnanci kliniky. Vybraných 22 tisíc korun dárci rozdělili mezi opavský Sírius a Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy. Obě organizace ví přesně, na co peníze použijí.
Poděkování paní Mozdřeňové
Rádi bych touto cestou poděkovali paní Blance Mozdřeňové za velkorysý dar Klinice hematoonkologie ve výši 100.000,- Kč, který budeme moct využít pro zlepšení vybavenosti kliniky a zpříjemnění pobytu našim pacientům. Vážíme si tohoto daru o to víc, že nám byl poskytnut v této nelehké době a velmi za něj děkujeme.
NADAČNÍ FOND PETRA ZOUBKA PŘEDAL DAR
Vedení Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzalo od zástupců Nadačního fondu Petra Zoubka 3 kusů infuzních pump a 2 lineárních dávkovačů, které slouží k přesnému dávkování léků a infuzních prostředků. Pomůcky nakoupil fond z výtěžku benefičního utkání, které se konalo poslední srpnový víkend na hřišti TJ Ludgeřovice, ale také z peněz, které věnovala Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a řada dalších dárců. Nadační fond nese jméno studenta práv a všestranného sportovce Petra Zoubka, který zemřel na vzácné nádorové onemocnění na začátku roku 2019.

Klinika hematoonkologie FNO a LF OU

Klinika hematoonkologie FN Ostrava vznikla 1. 3. 2013, pracoviště (dříve Ústav klinické hematologie) má však již více než 30-ti letou tradici (viz. Historie).

V roce 2014 jsme získali Statut centra vysoce specializované hematoonkologické péče pro dospělé a Statut centra vysoce specializované péče pro dospělé a dětské pacienty s hemofilií a dalšími poruchami hemostázy. V tomto roce jsme se zároveň stali členským centrem Evropské společnosti pro transplantace kostní dřeně = EBMT - European Group for Blood and Marrow Transplantation, CIC 0156.

Poskytujeme specializovanou péči nemocným s onemocněním krve a krvetvorných orgánů z Moravskoslezského kraje ve spolupráci s ostatními hematologickými pracovišti. U vybraných diagnóz (mnohočetný myelom, amyloidózy) nabízíme vysoce specializované diagnostické i léčebné služby zájemcům z řad nemocných v rámci České republiky a Evropské unie.

Jako fakultní pracoviště nabízíme nemocným nad běžné standardní léčebné postupy účast a léčbu v klinických studiích. Pro studenty Lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, zájemce o vědu a výzkum jsou připraveny výzkumné programy. Pracovníci Kliniky hematoonkologie se podílejí na pregraduální výuce studentů Lékařské fakulty OU. Pracoviště je zapojeno do několika evropských výzkumných a edukačních projektů. Úzce spolupracujeme s odděleními a klinikami ve Fakultní nemocnici Ostrava, s řadou pracovišť v České republice, Evropské unii a USA, která se zabývají podobnou klinickou a výzkumnou tematikou jako naše klinika. Spolupracujeme s pacientskými organizacemi Klub pacientů mnohočetný myelom, Spolek Diagnóza leukemie a Sdružení Lymfom Help.

Péče na Klinice hematoonkologie je poskytovaná především ambulantní formou v hematologických ambulancích s denním stacionářem, v případě potřeby je zajištěna hospitalizace našich pacientů na Oddělení transplantačním a buněčné terapie (18 lůžek) a lůžkové stanici B (10 lůžek) nebo hematoonkologické JIP (12 lůžek),  která zajišťuje 24-hodinový servis pro komplikované a intenzivní stavy. Tým našich lékařů zajišťuje nepřetržitý konsiliární servis na ostatních pracovištích FN Ostrava a telefonicky na řadě dalších zdravotnických pracovišť moravskoslezského regionu. Součástí Kliniky hematoonkologie FN Ostrava jsou následující specializovaná centra:  HTC FN Ostrava – hemofilické centrum pro dospělé a Centrum pro léčbu amyloidóz. Kvalita péče je garantovaná a kontrolovaná, čemuž napomáhá i prestižní americká akreditace Joint Commission International, kterou  FN Ostrava získala v roce 2010. Další informace naleznete v jednotlivých kapitolách našich webových stránek, zvláště pak aktualitách.

Věřím, že naše internetové stránky přispějí k lepší komunikaci s našimi nemocnými, našimi kolegyněmi a kolegy z celé republiky, ale i dobrovolníky a sponzory, jejichž pomoc je vždy vítaná. Těšíme se na spolupráci.

prof. Roman Hájek
přednosta Kliniky hematoonkologie

Objednání k vyšetření 597 372 754

Přednosta

prof. MUDr. Roman Hájek, CSc.

Tel: 597 372 091

Zástupce přednosty pro LP