Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

597  371  111 - 738  141  111
TESTOVÁNÍ - 703 168 466
OČKOVÁNÍ - 704  682  540

Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště


Myeloma and Cell Therapy
Ostrava hostila XVI. ročník mezinárodního workshopu Myeloma and Cell Therapy
XXVII. Pařízkovy dny (virtual)
Dovolte nám, vás jménem organizačního výboru co nejsrdečněji pozvat na 27. ročník tradiční konference Pařízkovy dny.
Více informací o konferenci najdete na adrese https://hanzo.cz/pd
Dar potřebným
Zástupci vedení Kliniky hematoonkologie FN Ostrava předali dvěma organizacím, které pracují s hendikepovanými lidmi, výtěžek sbírky, do které se zapojili všichni zaměstnanci kliniky. Vybraných 22 tisíc korun dárci rozdělili mezi opavský Sírius a Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy. Obě organizace ví přesně, na co peníze použijí.
Poděkování paní Mozdřeňové
Rádi bych touto cestou poděkovali paní Blance Mozdřeňové za velkorysý dar Klinice hematoonkologie ve výši 100.000,- Kč, který budeme moct využít pro zlepšení vybavenosti kliniky a zpříjemnění pobytu našim pacientům. Vážíme si tohoto daru o to víc, že nám byl poskytnut v této nelehké době a velmi za něj děkujeme.
NADAČNÍ FOND PETRA ZOUBKA PŘEDAL DAR
Vedení Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzalo od zástupců Nadačního fondu Petra Zoubka 3 kusů infuzních pump a 2 lineárních dávkovačů, které slouží k přesnému dávkování léků a infuzních prostředků. Pomůcky nakoupil fond z výtěžku benefičního utkání, které se konalo poslední srpnový víkend na hřišti TJ Ludgeřovice, ale také z peněz, které věnovala Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a řada dalších dárců. Nadační fond nese jméno studenta práv a všestranného sportovce Petra Zoubka, který zemřel na vzácné nádorové onemocnění na začátku roku 2019.
 

Aktuality

11. – 14. prosince 2021 proběhl 63. ročník kongresu American Society of Hematology.

Na nejvýznamnějším světovém hematologickém kongresu, který se letos konal v Atlantě, měla Klinika hematoonkologie FNO a LF OU vedle řady aktivit jako jediná z České republiky přednášku. MUDr. Tomáš Jelínek, Ph.D. přednášel na téma “Circulating Plasma Cells Are the Most Powerful Prognostic Marker in Transplant Ineligible Multiple Myeloma with 2% As a New Cut-Off for Primary Plasma Cell Leukemia”. Celkem se klinika podílela na 19 příspěvcích. Z řady přijatých abstraktů a posterů, byl abstrakt Mgr.Zuzany Chyry, Ph.D. “Dysfunctional HDAC8 Impacts Genomic Integrity and Is a Novel Therapeutic Target in Multiple Myeloma” vybrán na ocenění ASH Achivement Award.

 

26.10.2021 - Ostrava hostila XVI. ročník mezinárodního workshopu Myeloma and Cell Therapy

Významní světoví vědci, výzkumníci a lékaři působící v Belgii, Finsku, Irsku, Itálii, Německu, Nizozemsku, Španělsku, USA a České republice se ve dnech 14.-15.10.2021 sešli v Ostravě v rámci hybridního setkání – XVI. Myeloma and Cell therapy workshop. Za organizací této akce stála vědecko-výzkumná skupina Blood Cancer Research Group, která je součástí Kliniky hematoonkologie FN Ostrava. Setkání poskytlo prostor pro jedinečnou mezinárodní výměnu poznatků, která opět přispěla k prohloubení znalostí v oblasti patofyziologie, diagnostiky a léčby mnohočetného myelomu, druhého nejčastějšího krevního nádorového onemocnění.

 Více zde.

 

1.9.2021 - Na Lékařské fakultě Ostravské univerzity vznikly nové kliniky. Více informací zde.

 

Přejmenování Oddělení transplantačního buněčné terapie a rozšíření lůžkové části Kliniky hematoonkologie o Lůžkovou stanici B

1.7.2021 se přejmenovalo stávající standardní oddělení Kliniky hematoonkologie  na Oddělení transplantační a buněčné terapie (HELA). Kapacita oddělení je 18 lůžek. V rámci prostor Oddělení transplantačního a buněčné terapie jsou umístěna 4 lůžka Jednotky intenzivní péče Kliniky hematoonkologie. Oddělení se nachází v  1.p. budovy nukleární medicíny.

1.9.2021 vznikla nová Lůžková stanice B (HELB), která se nachází  ve 2.p. budovy onkologie společně se stanicí A3 Onkologické kliniky. Kapacita Lůžkové stanice B je 10 lůžek.

 

6.8. 2021 Lékařská fakulta Ostravské univerzity získala akreditaci doktorského studijního programu Experimentální a klinická medicína v hematologii a onkologii! Přijímací řízení je spuštěno.

Bližší informace zde: Naše studijní programy a obory / Lékařská fakulta OU (osu.cz)

 

14. – 15. 10. 2021 Dovolte nám, vás jménem organizačního výboru co nejsrdečněji pozvat na Myeloma & Cell Therapy Workshop, který se bude konat ve dnech 14. – 15. 10. 2021.

https://www.bcrg.cz/index.php?pg=mctw

 

17.6.2021 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s MDS, MPN a CML na KHO v roce 2020", který se bude konat ve čtvrtek 17.6.2021 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Těšíme na setkání s Vámi.

Vzhledem ke kapacitě místnosti prosím o potvrzení případného zájmu o účast telefonicky nebo e-mailem. Seminář bude přenášen i on-line na linku: Microsoft Teams

Program

 

27.5.2021 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s lymfomy na KHO v roce 2020", který se bude konat ve čtvrtek 27.5.2021 ve Fakultní nemocnici Ostrava. 

Program  - Online přenos

Těšíme na setkání s Vámi.

 

Květen 2021 Ve finále soutěže Nej sestřička je i sestra z Kliniky hematoonkologie. Gratulujeme a držíme pěsti ve finále!  Moravskoslezský deník

 

Květen 2021 Lékařská fakulta Ostravské univerzity získala akreditaci, ještě letos přijme nové mediky https://lf.osu.cz/26016/lekarska-fakulta-ostravske-univerzity-ziskala-akreditaci-jeste-letos-prijme-nove-mediky/

 

20.5.2021 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma  „Výsledky léčby pacientů s MM a CLL na KHO v roce 2020", který se bude konat ve čtvrtek 20.5.2021 ve Fakultní nemocnici Ostrava. Pozvánka viz příloha. Těšíme na setkání s Vámi. Seminář bude přenášen i on-line na linku: Microsoft Teams - Pozvánka

 

15.-18. 3. 2021 Dovolte nám vás jménem organizačního výboru co nejsrdečněji pozvat na 27. ročník tradiční konference Pařízkovy dny. Více informací o konferenci najdete na adrese https://hanzo.cz/pd

parizkovy dny

 

14.1.2021

Zástupci vedení Kliniky hematoonkologie FN Ostrava předali dvěma organizacím, které pracují s hendikepovanými lidmi, výtěžek sbírky, do které se zapojili všichni zaměstnanci kliniky.

IMG_6510

 

21.12.2020

Rádi bych touto cestou poděkovali paní Blance Mozdřeňové za velkorysý dar Klinice hematoonkologie ve výši 100.000,- Kč, který budeme moct využít pro zlepšení vybavenosti kliniky a zpříjemnění pobytu našim pacientům. Vážíme si tohoto daru o to víc, že nám byl poskytnut v této nelehké době a velmi za něj děkujeme.

IMG_6510

 

10.11.2020

Dovolte, abychom Vás informovali, že pravidelný hematologický seminář, který vždy probíhá v podzimním termínu, musíme přesunout do on-line prostředí. Rádi bychom Vás tedy pozvali ke sledování

Moravsko-slezského hematologického semináře,

který proběhne 13.11.2020 od 13.30hodin a bude možné jeho sledování přes YouTube po otevření odkazu https://youtu.be/sp76yUREfsM. K semináři je možné se připojit kdykoliv v jeho průběhu. 

Řečníkům můžete zasílat otázky přes stránky sli.do. Zde je nutné pro přihlášení zadat event code: ostrava

Těšíme se na virtuální setkání s Vámi!

Program


10.11.2020

Od sponzora Mlýny Kojetín jsme dostali 100 000 Kč. Za tento dar jsme pořídili strecher pro transport pacientů JIP KHO. Děkujeme!!

 

10.11.2020

Vedení Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzalo od zástupců Nadačního fondu Petra Zoubka 3 kusů infuzních pump a 2 lineárních dávkovačů, které slouží k přesnému dávkování léků a infuzních prostředků. Pomůcky nakoupil fond z výtěžku benefičního utkání, které se konalo poslední srpnový víkend na hřišti TJ Ludgeřovice, ale také z peněz, které věnovala Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a řada dalších dárců. Nadační fond nese jméno studenta práv a všestranného sportovce Petra Zoubka, který zemřel na vzácné nádorové onemocnění na začátku roku 2019.

 

10.11.2020

Pravidelný Multiple myeloma & Cell therapy workshop, který vždy probíhá v podzimním termínu, musíme v letošním roce přesunout do on-line prostředí. Rádi bychom Vás tedy pozvali ke sledování

XV. Multiple myeloma & III. Cell therapy workshopu, 

který proběhne 12.11.2020 od 09.30 hodin a bude možné jeho sledování přes YouTube po otevření odkazu https://youtu.be/8WyM-UD0e4g. K semináři je možné se připojit kdykoliv v jeho průběhu. 

Řečníkům můžete zasílat otázky přes stránky sli.do. Zde je nutné pro přihlášení zadat event code: myeloma

Těšíme se na virtuální setkání s Vámi!

 

Dear all,

The regular Multiple Myeloma & Cell Therapy Workshop, which always takes place in the autumn term, had to move to the on-line environment. We would like to invite you to follow the 15th Multiple Myeloma & 3rd Cell Therapy Workshop,

which is taking place on 12 November 2020 from 9:30 AM and will be available on YouTube after clicking on this link: https://youtu.be/8WyM-UD0e4g.

You can join the seminar at any moment. 

You can ask questions via the sli.do page. To ask a question, you need to enter the event code to register: myeloma

We are looking forward to a virtual meeting with you!

 

MM and CT workshop 2020 program

 

29.9. 2020

Dobrý den přeji . Pane doktore Navrátile , jelikož jste uveden , jako vedoucí lékař JIP hematoonkologie F.N.O. Píši Vám . Zhruba před 5 týdny , jsem dostal propouštěcí zprávu z vašeho oddělení a cítím se velmi dobře i když to se mnou vypadalo celkem dost zle . Nevím , jestli se na mě ještě pamatujete , máte tam určitě spoustu pacientů . Zaváděl jste mi centrálu pro dialýzu někam pod klíční kost a jmenuji se Radim Sýkora . Jsem pod kontrolou pana primáře Gumulce a zatím to vypadá , že je to na dobré cestě a to díky vám všem . Pokud to půjde , rád bych poděkoval vašimi ústy , všem sestrám , které se mnou musely mít zlaté nervy . Těm mladým i dříve narozeným a také těm , které mi vařily mátové čajíčky , kdykoliv jsem je o to požádal . Víte , nešlo jen o bezvadný profesionální přístup těchto děvčat , ale i o ten lidský a to se už dnes jen tak nevidí . Jelikož jsem také muzikant a mám rád Rock a Metal ( i když mi je 59 let ) , dovolil jsem si pro personál JIP nahrát ( jako poděkování ) krátkou skladbičku . Nechtěl jsem nic moc brutálního , to by se nelíbilo ani mladým , ani dříve narozeným a tak jsem zkusil něco neutrálního . To snad nikoho z vás neurazí . Pochopte , není to z mé strany žádné GESTO , pouze poděkování a doufám , že to vašim prostřednictvím uslyší . Třeba jim udělá radost , že si na ně vzpomněl starý bručoun . Vlastně ani nevím , jestli mohu posílat Email tohoto typu na F.N.O. CZ . Ještě jednou děkuji za skvělé zdravotní služby a přeji vám všem hodně úspěchů v tomhle vašem nezáviděnihodném " Řemesle " . S pozdravem Radim Sýkora .

hemayoutube

 

30.6. 2020 -  První doktorand obhájil svou vědeckou práci  na Klinice hematoonkologie FN Ostrava

MUDr. Tomáš Jelínek úspěšně obhájil svou disertační práci! Dr. Jelínek pracuje na pracovišti Kliniky hematoonkologie FN Ostrava déle než 6 let a v roce 2019 získal atestaci z Hematologie a transfuzního lékařství.  Velkou část své výzkumné práce realizoval v průběhu stáže ve Španělsku na prestižním hematologickém pracovišti v Pamploně, respektive na Centro de Investigacion Medica Aplicada, Universidad de Navarra, Pamplona, Španělsko.  O jeho mimořádném nasazení svědčí i publikační aktivity. Za poslední tři roky publikoval celkem 35 prací, z toho 13 jako první autor, s kumulativním IF 150 (12 prací s IF nad 5).  Jeden z oponentů se v diskusi komise vyjádřil k odvedené obhajobě tak, že třebaže se jedná o doktorské studium, tato práce svou kvalitou přesahuje průměr habilitačních řízení na jeho lékařské fakultě.

BLAHOPŘEJEME!

 

11.6. 2020 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s myeloproliferativními onemocněními na KHO v roce 2019 ", který se bude konat ve čtvrtek 11.6.2020 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

 

11.3. 2020 - Dne 11.3.2020 bylo Státním ústavem pro kontrolu léčiv rozšířeno Klinice hematoonkologie rozhodnutí o povolení činnosti tkáňového zařízení ve smyslu provádět i alogenní transplantace.

 

7. 2. 2020 proběhl hodnotící Vědecký den Kliniky hematoonkologie - Evaluation day 2020

 

14. 2. 2020 – se koná Multiple Myeloma Onco Summit, program zde.

 

1/2020 Průběžné výsledky Projektu telemedicíny naší kliniky byly přijaty jako posterové sdělení na největší světové hematologické konferenci 61st ASH Meeting and Exposition konané v prosinci v Orlandu na Floridě, USA.

IMG_2615

 

Od 15.1.2020 až do odvolání platí na JIP a lůžkovém oddělení Kliniky hematoonkologie zákaz návštěv z důvodu zvýšeného výskytu chřipkových onemocnění.

 

15.10.2019 
Děkujeme firmě LIBERTY OSTRAVA a.s.
15.10.2019 převzali zástupci Kliniky hematoonkologie jako dar pořízený z grantu firmy LIBERTY OSTRAVA a.s. 3 ks antidekubitních matrací  v ceně 16 197 Kč. Velmi si vážíme započaté spolupráce a věříme v pokračování naší spolupráce pro zpříjemnění pobytu našich pacientů na Klinice hematoonkologie FN Ostrava.

 

 

1/2019 Prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. se stává členem předsednictva European Myeloma Network (https://www.myeloma-europe.org/).

 

Blahopřejeme panu doc. Tomáši Büchlerovi ke knize „Obecná onkologie“, na které jsme se autorsky rovněž podíleli.

obecna_onkologie_kniha

 

24.10. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Projekt Telemedicíny", který se bude konat ve čtvrtek 24.10.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Pozvánka

 

9.-11.9. 2019 se uskutečnil 6.ročník workshopu pro mladé zahraniční hematology “Understanding of Modern Haematology:  Focus on Monoclonal Gammopathies”

 

 

27.6. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Léčba ITP", který se bude konat ve čtvrtek 27.6.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Pozvánka

 

6.6. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s myeloproliferativními onemocněními na KHO FNO", který se bude konat ve čtvrtek 6.6.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava. Pozvánka přiložena.

Pozvánka

 

30.5. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s lymfomy na KHO FNO", který se bude konat ve čtvrtek 30.5.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Pozvánka

 

23.5. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby CLL a MM pacientů na KHO FNO", který se bude konat ve čtvrtek 23.5.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Těšíme na setkání s Vámi.

Pozvánka

 

16.5. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář na téma "Výsledky léčby pacientů s MDS na KHO FNO", který se bude konat ve čtvrtek 16.5.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Pozvánka

 

25.4. 2019 Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na edukační seminář  na téma "Imunoterapie a management nežádoucích účinků", který se bude konat ve čtvrtek 25.4.2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava. Seminář bude ohodnocen 2 kredity dle ČLK. Vzhledem ke kapacitě místnosti prosím o potvrzení případného zájmu o účast telefonicky nebo e-mailem.

Pozvánka

 

31.1.2019 Naše klinika se v roce 2018 stala součástí charitativního projektu. Rozhodli jsme se splnit přání paní Herty z Domova seniorů z Frýdku-Místku. Zaměstnanci kliniky mezi sebou vybrali 41 000 Kč a pořídili paní Hertě speciální polohovací vozík. Koncem prosince proběhlo předání dárku v Domově pro seniory.

 

 

 

ARCHIV


Zpět
Objednání k vyšetření 597 372 754

Přednosta

prof. MUDr. Roman Hájek, CSc.

Tel: 597 372 091
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@cm9tYW4uaGFqZWtAZm5vLmN6

Zástupce přednosty pro LP

MUDr. Jaromír Gumulec

Tel: 597 372 296
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@amFyb21pci5ndW11bGVjQGZuby5jeg%3D%3D

Vrchní sestra

Mgr. Kateřina Hašová, MBA

Tel: 597 372 214
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@a2F0ZXJpbmEuaGFzb3ZhQGZuby5jeg%3D%3D