Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

597  371  111 - 738  141  111
TESTOVÁNÍ - 703 168 466
OČKOVÁNÍ - 704  682  540

Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

O Centru plastické chirurgie a chirurgie ruky

Centrum plastické chirurgie a chirurgie ruky Fakultní nemocnice Ostrava se specializuje na širokou škálu operačních výkonů v oboru plastické, rekonstrukční a estetické chirurgie (nejsou prováděny primární operace rozštěpových vad obličeje).

Zajišťujeme operativu kožních nádorů benigní i maligní povahy, včetně krytí defektů po odběru a následných pooperačních úprav. Spolupracujeme s Melanomovou poradnou a Onkologickou klinikou FN Ostrava v problematice řešení melanomů a ostatních zhoubných nádorů postihujících kůži a jiné měkké tkáně. Standardem oddělení je biopsie sentinelové uzliny a následné operace na lymfatických uzlinách. Provádí se zde rovněž plasticko-chirurgické výkony řešící problematiku krytí defektů měkkých tkání celého těla, které nejsou řešitelné zvyklými chirurgickými postupy, včetně rekonstrukčních výkonů po ablacích prsů.

V oblasti chirurgie ruky naše pracoviště zajišťuje 24 hodinovou replantační pohotovost pro úrazy ruky v Moravskoslezském kraji. Provádíme operace vrozených vývojových vad, poúrazových stavů, korekce revmatické ruky, operace Dupuytrainovy kontraktury, úžinových syndromů jako např. syndromu karpálního kanálu, skákavé prsty. Řeší se zde poranění šlach, cév a nervů ruky.

Na našem pracovišti se dále zabýváme komplexním řešením operací vrozených vývojových vad (VVV) urogenitálu chlapců, v končetinových deformitách a vrozených anomálií ostatních lokalit těla. Dále jsou prováděny sekundární operace za účelem zlepšení vzhledu i funkce u postižených.

V rekonstrukční chirurgii se zaměřujeme na krytí defektů jakékoli etiologie, na rekonstrukci prsou a rekonstrukci pohlavních orgánů u transsexualismu typu male to female a female to male.

Centrum také provádí estetické a kosmetické úpravy obličeje, operace očních víček, korekce nosu, ušních boltců, zmenšovací i augmentační operace prsou, břicha, body – sculpturing (včetně liposukcí vhodných tělesných partií).

Seznam ambulancí Centrum plastické chirurgie a chirurgie ruky

Seznam ambulancí tohoto pracoviště
Klikněte pro více informací
E-mail pro informace a objednávání pacientů info.plastika@fno.cz
Objednání k vyšetření 597 373 033

Primář

MUDr. Martin Paciorek, MBA

Tel: 597 375 556
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@bWFydGluLnBhY2lvcmVrQGZuby5jeg%3D%3D

Pověřena funkcí vrchní sestry

Barbora Dluhoschová

Tel: 597 375 552
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@YmFyYm9yYS5kbHVob3NjaG92YUBmbm8uY3o%3D